TROJAN TATTOO

Vítáme Vás na stránkách věnovaných nejen tetování,ale i bodyartu.Naleznete zde nejen galerii naší práce,ale i velký výběr motivů a spoustu rad týkajících se tohoto tématu.

Trojan Tattoo Argentinská 30,Praha 7-Holešovice

Tel:775 131 227
trojan-tattoo@jex.cz
tatto_by_Tiger83.jpg
clock_forearm_by_willemxsm-d4puf3m.jpg
images (5).jpg
TROJAN TATTOO

TROJAN TATTOO

650.00 Kč
bez DPH 537.19 Kč
Přihlaste se k odběru novinek na stránkách
Nebo použijte RSS kanál

Rubriky

HISTORIE TETOVÁNÍ

Tetování patří ke kultuře člověka od začátku věků. Znali je a používali už prehistoričtí lidé. Tetováním se krášlili, zastrašovali jím nepřátele nebo je používali k vyjádření své víry.

Tetování zdobilo i těla, která byla po tisíciletích vyproštěna z věčného ledu ledovce. Jedním z nejslavnějších zástupců je přes 3500 let starý "Otzi", jehož více než čtyřicet tetování sloužilo pravděpodobně léčebným účelům.Tetování měla i žena, která zemřela před 2400 lety u ruského Ukok Plateau. Na pažích a ramennou měla umělecká a bohatě zdobená tetování v podobě ptáků, jelenů a mystických zvířat. Tetování se v té době vypichovala do kůže kostěnou jehlou a sazemi. Doposud je nejstarší známou tetovanou ženou. Podle vědců to zřejmě byla válečnice či vypravěčka kmenových pověstí. U svého kmene (Pacyrykerů) byla vysoce vážená.

Tetování se stalo suvenýrem mořeplavců
Technika tetování se v průběhu dějin proměňovala. Obrazy se do kůže vyřezaly, do rány se pak vtíralo dřevěné uhlí, barevná hlína nebo rostliny. Později se k barvení používal inkoust. Tetování bylo velmi účelné: Piktové a Skoti, praobyvatelé britských ostrovů, například šokovali římské vyzvědače svými "pomalovanými" těly, při jejichž spatření se římských legií zmocňovalo čiré zděšení.Později sloužilo tetování spíše praktickým a křesťanským účelům - středověcí mořeplavci vytetovaným křížem dávali najevo své křesťanství. Doufali, že pokud zahynou daleko od vlasti, dostane se jim křesťanského pohřbu.Jak se vlastně Evropané o této technice dozvěděli? James Cook přivezl roku 1775 z jedné ze svých cest po jižních mořích do Evropy Tahiťana. Jeho polynéské kmenové tetování vyvolalo opravdovou "tattoomanii" u evropské vysoké šlechty. Zásadně také změnilo vzhled námořníků. Tetování se stalo suvenýrem mořeplavců. Tradiční umění Polynésanů se rychle spojilo s přáními zákazníků v novou symboliku - v to, co dnes označujeme jako tradiční tetování - tj. transparenty, srdce, růže, hadi, meče.Při současném zájmu o tetování se tedy nedá mluvit o novém módním trendu, ale nanejvýš o renesanci. Nová je ovšem stylová rozmanitost dnešních tetování - od originálu věrných kmenových tetování z jižních moří přes jejich moderní adaptace až ke keltským tetováním, ve kterých se znovu objevují ornamenty a postavy zvířat známých z irských kreseb z prvního tisíciletí našeho letopočtu.Kromě toho jsou oblíbené biomechanické kresby inspirované švýcarským umělcem H. R. Gigerem, graffitové a komiksové motivy, indiánské symboly, zvířata, jednobarevná tetování s mnoha odstíny, jasné a barevné motivy. A jako nejnovější trend "neo-tradicionály", které opět navazují na starou řeč tvarů.Když se do studií dostal elektrický tetovací přístroj, měli umělci najednou možnost své představy bez problémů realizovat. Ještě dnes ale existují tatéři, kteří pracují bez přístrojů. Například slavná barevná japonská tetování vznikají často i dnes ruční prací. Mnozí umělci původem z oblastí jižních moří provádějí tetování starodávným způsobem, například pracují s mušlemi. Tento postup je ale časově podstatně náročnější. A tak kvůli uměleckému potetování celého těla sem přicházejí lidé často po mnoho let. Nejlepší tatéři se dnes setkávají na mezinárodní úrovni, aby několik dní pracovali společně. Seznámí se s novými styly, s dalším vývojem techniky a trendy. Zde je také nejlepší možnost informovat se o tomto druhu umění - více známých umělců ze všech koutů světa nelze nikdy jindy potkat. V rámci konferencí se konají i soutěže, ve kterých jsou oceněna nejlepší tetování. K vidění je i piercing, malby hennou, jevištní show a mnoho dalšího.

Tetování se prolíná všemi společenskými vrstvami
Dát se tetovat je už léta "in". Co bylo kdysi módním trendem nebo často slýchaný předsudek minulosti - atributem pouze námořníků a recidivistů, mezitím proniklo do všech společenských vrstev jako oblíbená ozdoba těla.Podle nejnovějších průzkumů počet potetovaných stoupá. Kdo zná klientelu tetovacích studií, vidí pestrou a rozmanitou společnost současníků - lékaře, advokáty, profesory, sekretářky, policisty a přirozeně mnoho známých lidí, jako je Daniel Landa, David Matásek, Kateřina Kornová, Iveta Bartošová či snad Sean Connery, Andre Agassi, Angelina Jolie a mnoho dalších.Právě dnešní mladá generace se nechává inspirovat svými idoly ze světa showbyznysu a sportu a nosí hrdě svá tetování na odiv. Rozmanitý vkus zákazníků, obrovská pestrost stylů a motivů a "rukopis" dotyčného umělce se postarají o to, že každý obdrží své zcela osobité a individuální tetování. Nejpozději tehdy, když člověk uvidí jedno z moderních a čistých tetovacích studií dneška, je mu jasné, že tetování se ohromně rozvinulo.
Od 1.11.2012 otevíráme nové prostory na Argentinské ul.30,Praha 7-provozní doba od 10:00 -18:00,nebo dle dohody:-))
406931_440536522673813_1913397134_n.jpg
230015_247522652041315_1398660419_n.jpg
tel:775 131 227
trojan-tattoo@jex.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one